Satysfakcja z pracy zawodowego , postrzegane jest w kontekście osiągnięć na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są przekonani, że po ukończeniu edukacji robota będzie na nich czekać , niestety, tak nie jest. Owszem praca jest , ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną płacę. Czasy , gdy dochodzenie do wiedzy było pewność otrzymania dobrze płatnej pracy , skończyły się, pracodawcy nie potrzebują pracowników dobrze wykształconych , ale wyróżniających się cechami charakteru, która przyczyni się wysokimi zyskami dla firmy.Kreatywność , przebojowość to walory zauważane przez prezesów firm, zatrudnienie dla takich młodych odpornych na stres ludzi jest dostępne. Oczekiwania Polaków , co do wymiaru wynagrodzenia za pracę rośnie , obywatele pragną osiągać wyższe dochody, bo ich aspiracje są większe, pragną więcej mieć i zagwarantować swojej rodzinie dobre życie. 

Satysfakcja z pracy jest ważne , odczuwanie uznania przez pracodawcy również , zgranie tych czynników z satysfakcjonującym pensją uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja za pracą jest ciągle postrzegana , jako jedno z rozwiązań, jednak im więcej lat przybywa, tym bardziej myśli o pozostaniu w kraju . Zajęcie, które pozwala zabezpieczyć dla siebie i bliskich mieszkanie oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

bästa dejtingsidorna

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , pozwalają uzyskania wysokie dochody , ale praca taka łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością poradzenia sobie coraz większym wymaganiom . Traktowanie obowiązków zawodowych, jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niekorzystne dla zatrudnionego,  ale również dla przełożonego, nieprzynosząca zadowolenia praca to niezadowolony pracownik ,  który wykonuje mniej pracy, ciągle zmęczony i zdenerwowany.