Niczym się zmotywować do okazje z nadwagą

Ponadplanowe kilogramy powodują, że nasz humor pogarsza się. Dopada nas smutek, marazm i niechęć do wszelkich aktywności życiowych. Unikamy spotkań z przyjaciółmi. 

Paraliżuje nas obawa przed tym co pomyślą o nas obcy. Należy więc odchudzić się. Fundamentalnym czynem kierującym do osiągnięcia pomyślności w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy przesłanek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Pobudka zewnętrzna to na przykład nowa sukienka, nowe kolczyki, podróż w wymarzone miejsce. Przesłanka wewnętrzna to nasze korzystne zdrowie, pochwała przyjaciół czy adoracja w oczach innych osób. W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

weihnachtswuensche

1. Zawsze pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Intencje Twojej koleżanki nie są Twoim celem. Pomyśl co powoduje u Ciebie tak dużą chęć zrzucenia nadwagi?

2. Zezwalaj sobie na małe potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest prosta. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie jak odniesiesz idealną wagę. To pozwoli Tobie wytrzymać w postanowieniu.

4. Komplementuj siebie i wyróżniaj nawet za małe spadki wagi. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do opery, wizyta u kosmetyczki, książkę .

5. Znajdź znajomego, z którym będziesz konkurować. Waszym celem będzie, kto prędzej schudnie kilka kilogramów. Ściganie się zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć sukces.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem nie przetrwasz, zawsze możesz podjąć swoją walkę po raz kolejny.