Jak zorganizować wycieczkę do Stanów Zjednoczonych?

Polacy {współcześnie|obecnie podróżują znacznie intensywniej niż dekady temu, kiedy to samo uzyskanie paszportu było skomplikowane. W dzisiejszych realiach sytuacja ekonomiczna w państwie jest unormowana, przez co mieszkańców stać na wakacje zagranicą. Ogromnym marzeniem części z nich jest wyprawa do USA, kraju, który każdy zna z popularnych serialów czy filmów. Jeżeli chcesz odwiedzić to miejsce, rozpocznij przygotowania jeszcze dziś.

Obywatele Polski jeżeli chcą zobaczyć Stany muszą mieć ważną wizę. Na jej uzyskanie należy przeznaczyć kilka miesięcy, bowiem nie jest przyznawana od ręki. Na początku trzeba umówić się na rozmowę z amerykańskim konsulem, jest to możliwe w Krakowie oraz w Warszawie. W konkretnym terminie trzeba wybrać się do konsulatu z gotowym formularzem o wizę turystyczną, należy zabrać także aktualny paszport. W chwili rozmowy z konsulem będziemy poproszeni o udzielenie odpowiedzi na szereg pytań. Jeśli nasza kondycja materialna jest optymalna, oraz nie jesteśmy kryminalistami, wówczas najprawdopodobniej otrzymamy wizę bez problemu. Dopiero posiadając ten papier należy kupować bilet.

neujahrswünsche lustig

Lot transatlantycki trwa paręnaście godzin, jest również znacznie kosztowniejszy od przeprawy w obrębie kontynentu. Dlatego szukanie interesującej opcji podróży należy rozpocząć parę miesięcy przed urlopem. Warto prześwietlić wiele stron, gdyż na poszczególnej z nich ceny mogą być skrajnie różne. Przeważnie najtańsze z Europy są loty do Nowego Jorku. Można pierw tam się udać, a potem skorzystać z lotów krajowych, które są bardzo tanie. Pamiętajmy również, żeby odpowiednio spakować własny bagaż. Bowiem na terytorium USA nie możemy wwozić jedzenia oraz napojów będących z poza kontynentu. Jedyne zakupy tego rodzaju można wykonać na strefie bezcłowej. Również wracając do kraju nie można zabierać prowiantu, gdyż UE ma podobne regulacje prawne. Jedzenie w USA jest bardzo tanie, jednak nocleg już nie. Najlepszą obecnie opcją jest wynajmowanie mieszkań lub kwater od osób prywatnych, można zrobić to wcześniej, przez internet. Działają specjalne portale online, które zajmują się pośrednictwem.