Cena ślubu

Kompleksowe przygotowywanie naszego ślubu to sporo pracy. Należy ją zacząć przynajmniej na dwanaście miesięcy przed tym pięknym dniem. Jeżeli przystąpimy do nich dużopóźniej, ryzyko, że nie uda nam się zdążyć z całością przygotowań, jest bardzo duże. Żeby jednak dobrze przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, musimy liczyć się z dużymi kosztami. Co najczęściej kosztuje bardzo dużo?

Wynajęcie sali.

To rzecz jasna największy koszt. Musimy się z tym liczyć i decydować się na drogą salę, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze idealną.

Menu.

Koszty jedzenia dla naszych gości rzecz jasna są zależne od liczby zaproszonych gości. Im większa ilość gości, tym większy koszt. Przy wybieraniu menu weselnego, należy niestety upewnić się, czy dana suma za jedzenie dla jednego gościa na weselu obejmuje wszystkie dania. Często za nietypowe dania z menu, ciasto, czy produkty alkoholowe, powinno się płacić dodatkowo.

Fotograf ślubny.

Fotograf i specjalista nagrywający film, to pozornie niesamowicie niewielkie wydatki. Nic bardziej błędnego. Sam profesjonalny fotograf.

to wydatki, które przekraczają tysiąc pięćset złotych, nierzadko przekraczają 2 tysiące. Koszt profesjonalnego zmontowania filmu weselnego często będzie trochę mniejszy, jednak często również będzie to suma rzędu tysiąca złotych.

Dekoracja sali dla gości i samochodu ślubnego.

To oczywiście pozornie małe wydatki. Z zaskoczeniem możemy jednak zauważyć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę dużo. Planując dekorację sali i samochodu, dopytajmy w firmach, które je dla nas wykonają, jakie będą koszty dekoracji.

Wesele to duże koszty.

Ślub i wesele to niesamowite koszty które potrafią przerazić. Powinniśmy mieć tego świadomość. Oczywiście, w wielu przypadkach uda się odrobinę zaoszczędzić, jeżeli jednak oczekujemy, by ślub i nasze wesele zorganizować doskonale, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.